http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Otevřené akce ČSSD

Ze života v naší obci: Beseda občanů s osobnostmi

Vydáno dne 05. 09. 2006 (604 přečtení)

 

Před volbami do krajského zastupitelstva místní organizace ČSSD Svinov umožnila občanům setkat se se špičkovými politiky a osobnostmi regionu. Občané se mohli setkat na besedě s primátorem Ostravy ing. Alešem Zedníkem, kandidátkou na hejtmana dr. Hanou Nováčkovou a starostou MOb Poruba Miroslavem Novákem.n200609052008_beseda 3.jpg

Dovolte, abych velmi stručně popsala průběh setkání a tím uvedla dotazy i témata, která zde byla probírána a o čem se celkově diskutovalo.

Setkání se uskutečnilo 19. října v pozdních odpoledních hodinách v klubu ECHO. Úvodní slova přednesl primátor ing. Aleš Zedník. Zdůraznil zvětšující se význam regionů nejen v politice národní, ale i v mezinárodním měřítku Evropské unie. Promluvil o důležitých investicích města Ostravy a popsal stručně plány rozvoje města a blízkého okolí v následujících několika letech.

n200609052006_beseda 2.jpg Paní dr. Hana Nováčková následně rozebrala téma, které nemohlo být jiné, než průběh volební kampaně.

Úvodní blok uzavřel svým projevem, který se týkal průmyslové zóny nad Porubkou, starosta MOb Poruba p. Miroslav Novák. Diskuse byla zajímavá a dynamická. Začala soutěží o dvě vstupenky na koncert hvězd, který se za nedlouho konal pod záštitou premiéra Stanislava Grosse v novém prostředí ČEZ arény.

Účastníci besedy se ptali například na integrovaný dopravní systém, možnosti řešení napjaté a nedostatečné dopravní situace. Hovořilo se také o kontrole toku finančních prostředků ve směru kraj – města, obce – rozpočtové organizace. Občany zajímalo také to, o jaké koalici uvažuje ČSSD v případě pozitivních výsledků u voleb. Otázka padla i na téma jaké jsou opatření pro oblasti Svinova, které jsou ohroženy povodněmi a protipovodňový systém jako takový. Dotazy ale také padaly v souvislosti s heslem krajských voleb - Stop kupčení s nemocnicemi a to, jaký názor má kandidátka na hejtmanku za ČSSD Hana Nováčková na privatizaci nemocnic (týká se hlavně nemocnic, jejichž zřizovatelem je kraj).

n200609052006_beseda 1.jpgPříjemná diskuse byla doplňována perličkami přímo souvisejícími s danými tématy. Beseda se tak stala velmi zajímavým zdrojem informací. A to nejen pro občany…

 

Petra Kunovjánková

členka MO ČSSD

leden 2005 


[Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 0   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: Svinovský pohled 2005

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg