http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Názory a komentáře členů ČSSD

Proč být členem politické strany?

Vydáno dne 05. 09. 2006 (1273 přečtení)

 

Proč? Být členem politické strany přináší řadu možností a naopak nás v ničem neomezuje nebo nám dokonce není v něčem na újmě. Ve státech západní Evropy mají politické strany silné postavení, které je dáno tím, že zde mnohonásobně více lidí vstupuje do politických stran a veřejně proklamuje své politické preference.Naše smýšlení o politice negativně ovlivnil totalitní režim, v němž byli ti, kdo neměli stranickou legitimaci, omezováni v profesním a osobním růstu, v otázce studia dětí a dalších oblastech života. Je tomu již 15 let, co žijeme v demokratickém státě. Nenechávejme budoucnost naší země, našeho kraje, městského obvodu, obce v rukou malé skupiny, která rozhodne za nás. Politické dění v České republice můžeme ovlivnit nejen u voleb, ale zejména aktivní účastí v politických stranách.

Co přináší členství v politické straně ve Svinově? Nabízí všem občanům Svinova možnost podílet se na procesu rozhodování o věcech veřejných, být informován o dění ve Svinově, o budoucích projektech a směřování finančních zdrojů. Místní organizace mají možnosti navrhovat řešení problémů a ovlivňovat rozhodnutí zastupitelstev na všech úrovních. Nenadávejme pouze, ale přidejme ruku k dílu. Přispějme vlastními návrhy, myšlenkami.

A proč zrovna s námi, se sociálními demokraty? ČSSD je stranou levého středu politického spektra. Náš program vychází z programových cílů západoevropských sociálnědemokratických stran. Činnost naší strany se odvíjí od hesla „Lidskost proti sobectví“. Při tvorbě politiky usilujeme o naplnění ideálů svobody, demokracie, sociální spravedlnosti, solidarity a ekologické odpovědnosti.

Jsme připraveni Vám všem, kteří jste toho názoru, že jen kritizovat nestačí, nabídnout možnost realizovat své myšlenky a zkušenosti v naší místní organizaci. Přidejte se k nám!

 

Martin Kovalský

předseda MO ČSSD

leden 2005  


[Akt. známka: 1,23 / Počet hlasů: 35] 1 2 3 4 5

Autor: Martin Kovalský     Počet komentářů: 1   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: Svinovský pohled 2005

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg