http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Na nové plato si počkají nejméně pět let

Vydáno dne 08. 02. 2007 (406 přečtení)


Na upravené obchodní centrum, přes které se bude chodit z nádraží v Ostravě-Svinově k zastávkám tramvají na Svinovských mostech, si Ostravané ještě počkají. Primátor Petr Kajnar (ČSSD) tvrdí, že se nezačne stavět dříve než za pět let. Stávající obchodní plato, které slouží jako přístup k tramvajovým zastávkám na Svinovských mostech, primátor označil za ostudné. Plato podle něj potřebuje rekonstrukci. V současnosti existuje studie na nový vzhled přednádražního prostoru právě v návaznosti na přístup na mosty. Postavit zde obchodněkulturní centrum s eskalátory, které by cestující vyvezly až k zastávkám, by ale stálo zhruba půl miliardy korun.

 

„Část z toho by mohl pokrýt soukromý investor. V současnosti vím o zájmu minimálně jednoho subjektu. Jednání je ale na počátku,“ sdělil primátor Kajnar. O zájemci informoval již před dvěma lety tehdejší náměstek primátora Jaromír Horák (KSČM) s tím, že jedná se zástupci italské investiční skupiny. Konkrétní jméno skupiny však radnice dosud nezveřejnila. Stavba by měla využít prostor přímo pod Svinovskými mosty. Kvůli tomu je ale nutné vymyslet technické řešení pro případ, že bude nutné mosty opravovat.

 

Centrum by podle předběžných návrhů nemělo být více než dvouči třípatrové. Nemá jít o žádný typický market, ale o budovu s uličkou, postranními obchůdky a občerstvením. Projekt také počítá s parkováním vozů návštěvníků na střeše centra. „Komerční využití by určitě zlepšilo využití prostoru a zvýšilo by celkový estetický dojem z přednádraží v Ostravě-Svinově. Eskalátory k zastávkám by se tak mohly stát přímou součástí obchodního střediska. Přitom by soukromý investor měl nést přinejmenším část nákladů,“ doplnil primátor Kajnar.

 

Samotná výstavba by podle něj měla trvat zhruba rok. Ještě ale několik let prý zabere jednání s potenciálními investory, řešení majetkových vztahů a nalezení vhodného technického řešení.

 

Foto popis| Studie nové podoby přednádražního prostoru v Ostravě-Svinově. Foto autor| Foto Magistrát města Ostravy

 

Regionální mutace| Právo - Severní Morava

 

nalezeno 3 zobrazeno 1 ze 3 verze pro tisk 02.02.2007 - Karel Balcar

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: Právo - Severní Morava 2.2. 2007

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg