http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Budoucí záchranáři učili svinovské žáky první pomoc

Vydáno dne 19. 04. 2007 (365 přečtení)
n200704191112_prvni_pomoc_ostrava1_denik-galerie.jpgOSTRAVA - Patnáct studentů dorazilo ve středu 18. dubna ráno do svinovské školy, kde několik hodin předvádělo žákům, co mají udělat se zraněným člověkem.

200704191112_prvni_pomoc_ostrava1_denik-galerie.jpg„Velmi to rozšířilo praktické znalosti žáků, protože každé dítě si mohlo vyzkoušet nácvik životně důležitých okamžiků v ohrožení života. Každý žák od páté do deváté třídy si to mohl fyzicky vyzkoušet,“ uvedl ředitel svinovské základní školy Zdeněk Ivančo.

 

Přestože se děti první pomoc ve škole učí, tento projekt je podle něj jedinečný.

 

„První pomoc je sice začleněna do běžné výuky, ale víceméně v této praktické formě, kdy to odborníci přímo se žáky nacvičí, to je opravdu jedinečné. Nikdy jsme to ve Svinově neměli,“ dodal ředitel Ivančo.

 

Projekt připravil Ústav algoterapie a urgentní medicíny, který je odborným pracovištěm Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity v Ostravě.

 

V rámci jednorázových akcí ústav připravil projekt nazvaný Výuka první pomoci na základních školách. Žáci 5. až 9. tříd základních škol během tohoto kurzu zhlédnou krátkou prezentaci o neodkladné resuscitaci, poskytnutí první pomoci postiženému v bezvědomí a při krvácení.

 

"Získají přehled o možnostech obvazové techniky a transportu postiženého. Ke každému tématu je vždy názorná ukázka. Následně si získané poznatky sami žáci vyzkoušejí na simulačních modelech a trenažérech nebo přímo na sobě či svých spolužácích,“ uvedla vedoucí ústavu Jitka Zemanová. Tato praktická cvičení se konají v malých skupinkách za asistence studentů oboru Zdravotnický záchranář, kteří si takto rozšiřují své schopnosti a dovednosti.

 

Loni se tohoto projektu aktivně zúčastnilo přibližně 550 dětí ze základních škol. Letos mohli budoucí záchranáři předat své zkušenosti žákům právě ze svinovské základní školy.

200704191112_prvni_pomoc_ostrava3_denik-galerie.jpg 

 

 

Radim Šlezingr E-mail na autora článku: jmeno.prijmeni@denik.cz


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 0   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava_zachra

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg