http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Ostrava bude mít nádraží za více než miliardu

Vydáno dne 20. 04. 2007 (620 přečtení)

 

V současnosti je již dokončena první etapa projektu, která zahrnovala například rekonstrukci historické odbavovací budovyNádraží v Ostravě-Svinově a jeho okolí jsou zhruba v polovině rekonstrukčních prací. Jen první dvě ze tří etap si vyžádaly miliardu korun.

 

„V současnosti je již dokončena první etapa projektu, která zahrnovala například rekonstrukci historické odbavovací budovy, její přístavbu a nové autobusové zastávky a odstavné terminály. Na to město přispělo 302 milióny korun. V současnosti probíhá druhá etapa rekonstrukce, jejíž součástí je mimo jiné vybudování nových autobusových zastávek pod Svinovskými mosty, druhého autobusového terminálu a komplexní přestavba přestupního uzlu na mostech. Investiční objem této etapy je 629,6 miliónu korun. Podílet se budou město Ostrava a Moravskoslezský kraj,“ sdělila Marie Václavková z ostravského magistrátu. Obě etapy tak město a kraj přijdou dohromady na zhruba miliardu. V současnosti se ale již připravuje i další, třetí etapa rekonstrukce v hodnotě zhruba dalších 500 miliónů korun. „Počítáme se zastavěním plochy před nádražím včetně místa, kde dnes stojí plato,“ tvrdí Václavková. Za plato označuje přistavěnou konstrukci, kterou se cestující z nádraží dostanou k zastávkám tramvají na Svinovské mosty. Tuto etapu by už ale měl hradit převážně soukromý investor.

 

V současnosti již existuje studie na nový vzhled přednádražního prostoru právě v návaznosti na přístup na mosty. Centrum by podle předběžných návrhů nemělo být více než dvou- či třípatrové. Nemá jít o žádný typický market, ale o budovu s uličkou a postranními obchůdky. Projekt také počítá s parkováním vozů návštěvníků na střeše centra.

 

„Komerční využití by určitě zlepšilo využití prostoru a zvýšilo celkový estetický dojem z přednádraží v Ostravě-Svinově. Eskalátory k zastávkám by se tak mohly stát přímou součástí obchodního střediska,“ sdělil nedávno primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

 

Samotná výstavba by podle něj měla trvat zhruba rok. Ještě ale několik let prý zabere jednání s potenciálními investory, řešení majetkových vztahů a nalezení vhodného technického řešení.

 

Regionální mutace| Právo - Severní Morava Karel Balcar


[Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 108   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: http://pravo.newtonit.cz/default.asp?cache=116970

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg