http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Ve Svinově se konečně schyluje k dohodě

Vydáno dne 09. 07. 2007 (618 přečtení)

200707091100_250607_svinov stanislavského.jpg

OSTRAVA – Jako na každém jednání zastupitelstva v poslední době i na tom v pondělí minulý týden se lidé ve Svinově ptali, jak se vyvíjí projekt výstavby domů na Stanislavského ulici. „Jednáme s představiteli firmy J.M.K. building o změně projektu,“ řekla starostka Hana Hauptová a nechala promítnout obrázky, z nichž je patrno, o kolik by nové bytové domy převyšovaly stávající rodinné domky.To je podle všeho hlavní důvod, proč se někteří současní obyvatelé proti projektu bouří.

 

Smlouvu na něj uzavřela minulá politická reprezentace, která nejprve v souladu s územním plánem vyhlásila soutěž na zástavbu lokality. Po nástupu současné koalice došlo mezi podnikateli a radnicí k ostrému střetu, protože rada odmítla vydat v duchu předchozí uzavřené dohody souhlasné stanovisko se stavbou. Přitom společnost J.M.K. building už v té době měla s přípravou celého projektu nemalé finanční náklady. Nakonec začala dokonce padat ostrá slova a celý spor hrozil vyvrcholením u soudu, kde by se J.M.K. bulding domáhal značné částky jako penalizace za nedodržení smlouvy ze strany obvodu.

 

„Chceme stavět, ne se soudit,“ řekl po úterním jednání s představiteli obvodu jednatel společnosti J.M.K. building Marek Mišanec. „Nabídli jsme obvodu jiné alternativy zástavby a zatím se misky vah kloní na stranu řadových domů, ale vše musíme ještě prověřit, spočítat, zda to vyjde ekonomicky. Jsme podnikatelé, těžko můžeme stavět tak, abychom prodělali,“ vysvětlil Mišanec. Pokud by se nakonec podařilo obvodu a firmě najít společnou řeč, vyhrály by nepochybně obě strany. Firma by mohla konečně v klidu a v součinnosti s obvodem začít stavět a Svinov by byl nejen ušetřen soudu a případných sankcí, ale navíc by v něm přibylo další příjemné bydlení. Stačí, když na ochotu společnosti J.M.K. bulding změnit už smluvně potvrzený projekt zareaguje svinovská rada konečně vstřícností.

 

Autor / zdroj: Ivana Gračková, Listy moravskoslezské


[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 0   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: http://www.ostravsko24.cz/aktualne/vypis.aspx?id_clanku=1152

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg