http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Švejnar na Hrad, volali Ostravané

Vydáno dne 05. 02. 2008 (392 přečtení)
200802052211_svejnar_beseda2_denik-clanek.jpgOstrava - Kandidát na prezidenta Jan Švejnar se v pondělí 4. února dopoledne prošel centrem Ostravy. Během krátké procházky ze Stodolní ulice na Masarykovo náměstí ho lidé spontánně vítali a přáli mu, aby prezidentské volby vyhrál.

 

 

 n200802052225_svejnar-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ať to vyhrajete, chce to změnu, Švejnar na Hrad! Ozývalo se z hloučků lidí, kteří se připojili ke Švejnarovi a jeho doprovodu během krátké procházky centrem Ostravy. Spontánně ho zastavovali, podávali mu ruce, žádali autogram a diskutovali.

 

„Byl jsem deset let v gulagu v Sovětském svazu. Když jsem vás viděl v televizi v duelu s Václavem Klausem, tak jsme se s manželkou shodli, že každé vaše slovo bylo věrohodné, pravdivé, skutečné, nemluvil jste do větru a díval se zpříma. Kdyby byla přímá volba prezidenta, tak od nás dostanete šestnáct hlasů. Jo, šestnáct, mám totiž čtyři dcery, zetě, vnoučata. Lidi namítají, že jste Čechoameričan, manželku máte Američanku, no a co? V prvé řadě jste člověk a já vám přeji hodně šťastných kroků,“ popřál Švejnarovi čtyřiaosmdesátiletý bývalý politický vězeň Pavel Tunat.

 

n200802052226_svejnar-8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

„Beru všechny vaše hlasy, moc vám všem děkuji za milé přijetí, je to velmi dojemné a doufám, že to všichni vyhrajeme,“ poděkoval Jan Švejnar, který se kvůli velkému náporu lidí musel na náměstí postavit na odpočívadlo, aby ho všichni slyšeli a bylo na něj vidět.

 

„Moc se nám líbíte, fandíme vám. Pane profesore, co říkáte našemu soudnictví? Vy prý podporujete reformu, proč? Rád bych vás viděl na Hradě, vysvětlete mi, proč má stát takové dluhy?“ ptali se Ostravané.

 

„Soudnictví musíme zreformovat a zjednodušit, je to ale dlouhodobý proces. Podporuji ekonomickou část reformy, ne tu sociální, ta má příliš tvrdé dopady. Záleží na tom, jak se s vypůjčenými penězi nakládá. Vzít si úvěr může být za jistých okolností výhodné, může to znamenat dobrou investici,“ odpovídal Švejnar, kterému kolemjdoucí dávali květiny.

 

Z Ostravy si pro štěstí odveze i čokoládového velikonočního zajíčka. Když se mu v jedné chvíli rozvázala tkanička u bot, jedna z přítomných slečen se dokonce nabídla, že mu ji zaváže.

 

„Hlavně se nenechejte znechutit tím naším ostravským chlapem s gulama,“ loučil se důchodce. „Nenechám, nebojte,“ reagoval Švejnar.

 

Prezidentský kandidát byl v Ostravě poprvé. „V dětství jsem město navštívil, ale moc si na to nepamatuji, pak jsem tudy jen projížděl. Samozřejmě, že o kraji něco vím, ale vždy je přínosem mluvit s lidmi. Máte hezkou architekturu, je vidět, že udržujete město v pořádku, je tu hodně nových obchodů a podnikatelů. Ostrava je město, které začíná být opravdu dynamické, a tak to má být,“ zhodnotil Švejnar.

 

Líbila se mu Stodolní ulice. „Stodolní je známá po celé republice, litovali jsme, že jsme tu nebyli v pátek nebo v sobotu, tuhle specialitu si udržte,“ doporučil Švejnar. Ostrava má podle něj obrovský potenciál.

 

„Když to srovnávám s jinými městy na světě, která prošla obdobným přerodem, už jsou tady vidět potěšitelné výsledky. Vsadil bych se, že za dvacet třicet let to bude město světové, možná v jiném průmyslu a na moderní technologie zaměřené,“ míní Švejnar.

 

denik.cz Mirka Chlebounová


 


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 0   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: denik.cz

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg