http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Zedník prohrál první kolo boje o Senát

Vydáno dne 07. 02. 2008 (502 přečtení)
200802071215_PetrGuziana_107_107.jpgBývalý ostravský primátor Aleš Zedník, který také proslul jako muž mnoha převleků a zpěvák vlastní skupiny Alešovi zedníci, bojuje o nominaci ČSSD do podzimních senátních voleb.

Jeho snaha ale dostala vážnou trhlinu. Domovská organizace v Ostravě-Porubě podpořila v primárkách protikandidáta, chirurga ostravské fakultní nemocnice a městského zastupitele Petra Guzianu. Senátní obvod 72 zahrnuje ostravské obvody ležící za Odrou, tedy například Svinov, Třebovice nebo Martinov, a východní část opavského okresu, třeba Hlučín, Ludgeřovice či Velkou Polom. Dominantním a tím pádem nejdůležitějším místem je však Poruba. Zde v pondělním nominačním klání zvítězil 55letý Guziana.

 

„Boj to byl dlouhý a těsný, rozhodlo se až ve čtvrtém kole,“ poznamenal porubský starosta Miroslav Novák (ČSSD), ale jedním dechem upozornil: „Ještě není rozhodnuto. Poruba sice na obvodní konferenci na přelomu února a března vyšle nejvíce volitelů, ale zbytek může ještě vše přehlasovat. Vím, že pan Zedník už má podporu nějakých obcí na Opavsku.“ Guziana se domnívá, že vítězství v Porubě bylo nejdůležitějším krokem k stranickému obvodnímu vítězství. „Samozřejmě je velmi důležité, abych o podporu ostatních žádal s vítězstvím v domovské organizaci v zádech. Navíc se k názoru Poruby vždy hodně přihlíželo,“ podotkl Guziana a dodal, že jeho hlavním tématem bude zdravotnictví. „Hlavně regulační poplatky, protože mnoho sociálně slabých lidí na ně nemá. Chci zúročit své zkušenosti, ve fakultní nemocnici pracuji už od roku 1976,“ vysvětlil.

 

Zedník zdůvodnil svůj návrat do velké politiky nominací od Mladých sociálních demokratů a seniorů. „Mnoho lidí v mém okolí říká, že zkušenosti nashromážděné za čtrnáct let v komunální politice nejsou jen moje vlastní, ale že je přímo mou povinností dále pracovat pro ČSSD,“ řekl Zedník. V Porubě ho prý ale už několik let nepodporují. „Od roku 2002, kdy jsem využil momentu překvapení a vybojoval nominaci na post primátora, jsem v Porubě už žádnou šanci nedostal, takže to beru sportovně a opírám se o heslo není hlavní vyhrát, ale zúčastnit se,“ konstatoval exprimátor. Sociálnědemokratický kandidát bude mít v ostatních stranách velkou konkurenci. ODS nominovala do voleb současného senátora Václava Roubíčka, komunisté zase europoslankyni Věru Flasarovou.

 

Právo Josef Gabzdyl


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 0   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: Právo - Severní Morava

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg