http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Výstavba Větrníku budí u lidí z Poruby a Svinova rozpaky

Vydáno dne 21. 02. 2008 (618 přečtení)

n200802211548_vetrnik_vizualizace_poruba_denik_clanek_solo.jpg

Už letos by je měl začít stavět izraelský investor

na travnaté ploše mezi ulicemi Polskou, Elzy

Trioletové, E. Rošického a nákupním centrem

Kaufland.

 

Proti výstavbě se vyslovila například svinovská

organizace ČSSD. Ani mnozí lidé z panelových

domů v okolí nejsou tímto záměrem nadšeni.„Plocha u Kauflandu si jistě žádá o zastavění, ale upřímně není to na čtyři megalomanské paneláky, vedle kterých vedlejší šestipatrové paneláky vypadají jako rodinné domečky. Každopádně kvalita života v této oblasti půjde tímto megalomanským počinem rapidně dolů. Téměř tři sta bytů znamená přibližně tři sta aut nahoru,“ posteskl si v internetové diskusi na webových stránkách Deníku jeden z místních obyvatel s tím, že místo na strom se bude dívat do oken nového objektu.

 

Kvůli výstavbě Větrníku vzniklo ve Svinově také občanské sdružení Stop mrakodrapům. Nelíbí se mu, že stavba bude šedesát metrů vysoká. Přijatelná by pro něj byla poloviční výška. Sdružení sepsalo kvůli tomu několik petic. „Jde nám o to, aby ta stavba neměla šedesát metrů. Vždyť je to nesmysl. Chceme, aby to korespondovalo s ostatní výstavbou a aby to mělo nějaký architektonický vzhled a neohrozilo to ekologii, protože by tam vyjížděly stovky aut,“ uvedla Bohdana Voráčková z tohoto občanského sdružení.

200802211548_vetrnik_vizualizace_poruba_denik_clanek_solo.jpg 

Jsou však lidé, kteří tuto stavbu vítají. Patří mezi ně starosta Ostravy-Poruby Miroslav Novák. „Vznikne tu 296 rezidenčních bytů a sedm stovek parkovacích míst. Dominantní, barevně odlišené věže bude propojovat budova určená pouze pro občanskou vybavenost. Vzniknou tady restaurace, bary, fitness kluby, kadeřnictví, bowling, banka, pošta nebo lékárna, také malý relaxační bazén s vodními atrakcemi, saunou, masážemi a soláriem. Investor ve svém projektu počítá s optimálním využitím plochy při zachování co nejrozsáhlejšího nezastavěného prostoru, který by byl osázen zelení a sloužil k relaxaci,“ uvedl Novák.

 

Moravskoslezský deník

Autor: Radim Šlezingr


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 1   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080221_stavb

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg