Nej ... dokument

Články z tisku

Svinovští národní házenkáři na finále nedosáhli

Vydáno dne 27. 06. 2008 (410 přečtení)
n200806271510_hazena_narodni_svinov_plzen_denik_clanek_solo.jpgOstrava - Velké drama viděli diváci v odvetném semifinálovém utkání I. ligy národní házené mezi Brnem a Sokolem Svinov.

Ostravské mužstvo cestovalo po úvodní domácí porážce o čtyři branky (15:19) na hřiště vítěze základní části, který navíc doma ještě neztratil ani bod, s malými nadějemi na postup, ale velkou bojovností a nasazením se jim podařilo favorita zaskočit a v závěru druhé půle se jim naskytla ideální možnost zmrazit brněnské hráče i publikum.

„Pět vteřin před koncem jsme vedli 19:16 a byli v útoku. Dvacátou branku, jež by zaručovala postup do finále, jsme však už nedokázali vsítit. Pověstné štěstí tak stálo na straně Brna,“ smutnil Zbyněk Planka, vedoucí Sokola Svinov, podle kterého rozhodl nevydařený druhý poločas úvodního duelu. „Dát doma za půli čtyři branky je strašně málo,“ přiznal Planka.

Ostravský tým nedosáhl ani na bronz, když nestačil na Krčín, který sice nejprve porazil v domácím prostředí 15:11, ale v odvetě podlehl 10:17, a skončil na konečném čtvrtém místě.

O titul si to rozdaly Brno s Nýřany. Triumf mohly slavil Nýřany už po úvodním duelu, který pro sebe získaly po vítěství 22:14. V odvetě si už náskok pohlídaly.