http://www.svinov.eu  

Nejčtenější článek

Neexistují vhodná data!

Nejkomentovanější

Databáze je prázdná!

Nej ... dokument

Neexistují vhodná data!

Články z tisku

Vedení města debatovalo s občany o výstavbě stadionu

Vydáno dne 24. 03. 2009 (682 přečtení)
n200903241015_web-svinov-1.jpgPrimátor Ostravy Petr Kajnar spolu se svými náměstky Lukášem Ženatým, Lubomírem Pospíšilem, Zdeňkem Trejbalem a členem dozorčí rady FC Baník Ostrava Jakubem Kahounem se ve středu 4. března zúčastnili besedy s občany o projektu výstavby městského fotbalového stadionu. Akci, která se uskutečnila v základní škole na Bílovecké ulici ve Svinově, hojně navštívili především obyvatelé místního městského obvodu, ale také přilehlých částí Poruby a Polanky. Přítomni byli také starostové městských částí Svinov, Polanka a Poruba.

Představitelé vedení města informovali občany o záměru výstavby městského fotbalového stadionu. Vysvětlili důvody, které při výběru ze čtyř lokalit vedly k rozhodnutí zvolit právě městský pozemek mezi ulicemi Ostravskou a Rudnou ve Svinově. Mezi výhodami zmínili dostupnost MHD, blízkost železnice, návaznost na dálnici nebo propojení s infrastrukturou. V diskusi zazněly obavy některých svinovských občanů, kteří poukazovali na aktuální dopravní zátěž a stav komunikací, znečištění ovzduší, rizika spojená s pohybem tisíců účastníků sportovních utkání ulicemi obvodu apod. Hovořilo se také o tom, jak může město obvodu pomoci při výstavbě mateřské školy, společenského zařízení, rekonstrukci rozvodů a kanalizace, nových komunikací apod. Primátor Kajnar a jeho kolegové více než dvě hodiny odpovídali na všechny položené dotazy a připomínky. Věcná debata nad věcnými problémy kolem nového stadionu bude pokračovat, až budou k dispozici konkrétnější plány výstavby. Vybudování městského fotbalového stadionu pro 30 tisíc diváků ve Svinově odsouhlasili ostravští zastupitelé v únoru t. r. Financovat ji bude veřejný a soukromý sektor. Cena by neměla překročit 1,5 mld. korun. Stavba by měla být hotova do roku 2013.

 


 


[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Autor: redakce ČSSD OV-Svinov     Počet komentářů: 9   Můžete přidat nový komentář   Informační e-mail   Vytisknout článek

Zdroj: www.ostrava.cz

n200609050016_nadrazi.jpg


n200609050016_obecna_skola.jpg


n200609050016_sokolovna.jpg